Yazılımdan Anlamayan Bir İnsan Optimizasyon Yapabilir mi?

Hayır. Çünkü yazılımdan anlamayan insan o yazılımın sorgusal yoğunluğunu ve hangi sorguların nekadar kaynak harcayacağını bilmez. Bu da yanlış ve bilgisizce bir optimizasyon demek olur. Yani mantıken dişçi dahiliye doktoru gibi davranamaz. Yazılım konusunda bilgisi olmayan biriside optimizasyon yapamaz. Yanlış tanı sizi hayatınızdan edebilir terimindeki gibi. Klasik ve klişe bir terimdir ama size tanıların nekadar önemli olduğunu gösterir. Belki işlemlerinizi eşinize dostunuza yaptırmanız hayatınızda yapacağınız en yanlış şeydir. Tabi bilgi konusunda yeterli olan kim olursa olsun sıfatı farketmeksizin sizin için çalışması yararınıza olacaktır.

 

Optimizasyon yaparken en önemli şey, iyi analiz edebilmektir. Her yazılımın farklı püf noktaları ve ayrıntıları vardır. Bu doğrultuda bir bilgisayar kullanıyormuş gibi her yaptığınız işlem bir tuşa benzer. Siz enter tuşu yerine delete tuşuna basan birisi ile çalışırsanız bu siteniz ve uygulamanız için kötü bir yaptırım olacaktır.

 

Optimizasyondan önce mutlaka analiz isteyin! 

Zira bu durum uygulamanız için önemlidir. Sitenizin ne eksiği vardı , neyi tamamladı diyebilmeniz ve karşılaştırmalar ile çıkarımlar yapabilmeniz için önemli bir konudur analiz.

 

Yorum Yapmak İstermisin?