Neden Berabere ?

Dün akşam oynanan maçta ilk yarı herşey çok güzeldi taraftar dışında. Ama yinede gözüme batan tek bir kişi vardı Aboubakar. Bu adamı forvet diye alanlar nasıl izledi çok merak ediyorum. Forvet dediğin koşuları ve kendini boşa çıkarmasıyla ünlüdür ki geçen sene Mario Gomez’de bunu fazlasıyla gördük. Bu adam markajdan kurtulamıyor, topa sahip olamıyor. Doğru düzgün pozisyona giremiyor çok hantal ve bi okadarda yavaş. Lig maçlarında izlediğim ömer ve cenk ikilisine hayran kalmıştım. Ömer ve Cenk çok harika oynamışlardı. Ömer bence Aboubakardan fazla hakediyor. Hızlı , teknik ve güçlü. Bu adam poşet gibi rüzgarla uçacak nerdeyse fiziksel dayanıklılığı sıfır. Beck faciasını da unutmuş değilim bu sezon bir türlü hazırlanamadı. Hazır olamadı. Herkes şuan Fabricio’yu eleştiriyor ama arka direği tutmak Fabricio’nun işi değil. Beşiktaş’da bu sezon bu duran top organizasyonunda illaki bir futbolcu unutuluyor ve bu unutulan futbolcu gidip gol atıyor. Kaleci görsede yetişemedi. 2. Yarı taraftar sanki dizi yada tiyatro izliyor gibiydi. Nerede o desibel rekoru kıran Çarşı ? Nerede o rakibe sahayı cehenneme çeviren taraftar? Taraftarın 50 dakikaya yakın bir sürede bir gram baskısı yada teşviği yoktu sahada. Bu da bize tempoyu artırıp baskı yapma mantığını kazandıramadı. İkinci yarı beraberlik golünden sonra son 10 dakikaya kadar doğru düzgün pozisyonumuz yok. Defansda daha iyi işler yapmalı , defansda daha az topa oynamalıyız. Duran top organizasyonlarındaki hatalardan artık ders çıkarmalıyız. Ve Allah aşkına şu Ömer’e şans verin. Çocuk bir maçta 1 asist bir gol attı , sonra yedek kalmaya başladı ceza gibi. Al gol attın Allah belanı versin otur kulübede dediler çocuğa. Ömer’in yeteneğine güvenim tam. Aboubakar yanlış seçim, zorunluluktan oynatılan Beck gibi. Gökhan İnler’de yedek soyunmasına rağmen silikti bu maçta. Beşiktaş hep frikik ile yada duran toplarla gol bulacaksa bu aldığınız Aboubakar ne işe yarayacak ?

  1. Emre Aslan

    Ya taraftarı bırak abouBAKAR. Sadece bakıyor adam adı üstünde. Bir Fenerbahçeli olarak bunu söylüyorum. Devre arasında güzel bir forvet gelirse harika bir takım olursunuz.

  2. Bilet fiyatlarının taraftar profilini değiştirdiğini düşünüyorum. Vodafone Arena’da teknolojik altyapı harika ve yeni desibel rekorları için biraz çabalamak yeterli olacak ama ilk dakikalarda yapılan tezahürat devam ettirilemiyor. Çünkü ekonomik durumu iyi olan, konformist insanlar gelebiliyor bu fiyatlar yüzünden.

    Oğuzhan’ın henüz sakatlıktan kurtulamaması, stoperlerin beklenen kalitede olmaması, Adriano’nun hazır olmamasına ve maçta oyundan erken düşmesine rağmen Şenol Hoca’nın geç değişikliği nedenleri ile beraberlik oldu.

    Aboubakar da tek forvet oynayacak görüntü veremedi şu ana kadar. Ama tiki taka’nın bu yıl henüz oturmamış olması da buna sebep oluyor. Tiki taka Fabri’den bile başlayabilir bu yıl. Ama önünde Rhodolfo’nun hazır olması lazım artık. Devre arasında da yanına hızlı, güçlü bir stoper; bir de sol kanada kreatif bir oyuncu alırsak (aslıda Kerim’in şu ana kadar çoktan pişmesi lazımdı, olgunlaşıp yardımlaşsa o da yeter) normal şartlar altında kusursuz bir kadro kurmuş oluruz. Ortadan Rhodolfo, Atiba ve Oğuzhan ile; kanatlardan Caner ve Gökhan Gönül ile başlayan oyun kuruculuğu, ilerde Talisca, Quaresma, yeni sol kanat ile devam eder ve forvetlerimize daha çok serbest alan kalır. Cenk de Aboubakar da rahatlar.

Yorum Yapmak İstermisin?