Patlıyoruz!

Son zamanlarda üretilen bir çok teknoloji Işid’i desteklercesine patlıyor. Öyle ki artık cep telefonları bile inanılmaz derecede korkunç bir hal aldı. Eksik ve tutarsız , stabil olmayan bir cihazı sırf rekabet için çıkarma yarışı , insanların teknoloji kalitesini düşürdü. Hatta ve hatta yaşamlarını tehdit eder boyuta geldi.Rekabet dediğimiz şey tatlı bir yarış olmalıyken , para hırsı  , en iyi olma hırsı öyle bir yere geldi ki , artık hiçbir firmanın doğru düzgün ürünü kalmadı. Hemen kendini imha eden diskler , patlayan telefonlar , kazalara neden olan yapay zeka otomatik pilotlar. Daha niceleri var. Peki kimse sormuyor mu bu firmalara , insanların hayatı sizin aptal rekabetinizden önemli değil mi ? diye. Bence sormuyor.

 

ypatla

 

Büyük bir firma olduğunuzda amaaan boşver düzeltir mantığıyla bakıyorlar. Küçük bir firma olduğunuzda Allah belanızı veriyor resmen. Ambargolar , haberler , kargaşalar , yalanlar dolanlar vs vs. binlerce bahane ile size saldırırlar. Samsung Note 7 faciası kendini unutturmadan , İphone 7 henüz açılmadan kutusunda patladı. Bu demek oluyor ki , bize hizmet yada ürün değil resmen pimi çekilmiş bir bomba üretiyorlar. İlk başta saldırıp omo bo yono modoool diyen insanların çoğu pişman. Mesela kendimden örnek vereyim , bende alacaktım ama bir süre stabilizesini izlemek istedim. Testleri gördüm , kullanıcı yorumlarını araştırdım. Tam almaya karar verecekken bu patlama oldu. Düşünsenize direkten dönen son dakika pozisyonu gibi. Şampiyonluğa giderken tam koltuğunuzdan olacağınız anda size tekrar şampiyonluğu getiren bir nesne gibi birşey oldu bu.

 

 

  1. Çok tebrik ediyorum. Birçok teknoloji bloğu vs. bu telefonları incelerken kırarken kimse bunlara değinmiyordu ama birilerinin bunu yazması gerekiyordu. Üreticiler de rekabetten çıkıp insan sağlığına uygun ürünler üretirse daha iyi olacaktır.

    • Aslında bu teknolojinin suçu değil. İnsanların suçu. İnsanlar teknolojiyi akıllıcı kullanmalı. Acele işe şeytan karışır mantığı 🙂

Yorum Yapmak İstermisin?