Ülkemizde Sosyal Medya Kullanımı

Merhabalar. Özellikle son zamanlarda gözüme bir hayli çarpan Twitter kullanım amaçları cidden çok itici ve iğrenilesi geliyor. Ülkemiz gençlerinin %99 ‘u Twitter üzerinden siyaset , politika gibi konular üzerinden laf dalaşı ve benzeri saçma gereksiz şeylerle uğraşıyor. Kalan %1 ‘i ise destek bulamayan girişimcilerden oluşuyor. Ülkemizde asıl yapılması gerekenlerden birisi gençlerin siyaset değil , o gün , o yıl , o hayat boyunca ne üretebileceği olmalıdır. Zira siyaset dediğimiz şeyin konuşulması gereken yer sadece sandıktır. Solcusuyla sağcısıyla hepsini al ve çöpe at. Birbirlerine düşman olup küfür edenler , fikirlerini kabullenemeyip hırlaşanlar bana göre en gereksiz insanlardır. Baktığınız zaman eleştirilen avrupada siyaset ile bukadar fazla ilgilenen bir toplum göremezsiniz.

 

Bir taraf iktidarı destekler gibi görünür. Diğer taraf muhalefet gibi görünür. Ama nötr olarak baktığınızda o görüşlere en çok zarar verenler , o görüşleri savunduğunu düşünen ve aşırılaşan insanlardır.Ülkemizde teknoloji çağı dediğimiz bir akım başladı. Girişimcilik ve benzer faaliyetler artarak devam ediyor. Ama beklenildiği gibi değil. İnsanlar hala kabullenememiş durumda. Üşengeçliklerini ” Yahu devletimiz imkan sunmuyor” diyerek ört pas ediyorlar.

 

Sektörde tanıdığım bir sürü ağabeyim var. Afedersinizde bu adamlar imkanları komşudan alıp gelmedi. Kendileri ürettiler. İmkan dediğimiz şey aşırılaşmış hayaller değildir. O an içinde bulunduğunuz durumun ta kendisidir. Siz o duruma göre uyum sağlayıp hareket etmezseniz , o imkanlara aykırı hayaller kurup elinizde olmayan malzemeleri kullanmaya çalışırsanız hüsran en büyük başarınız olur. İmkanlar , yeni imkanları doğurur. Şuan bulunduğunuz durumdaki imkanlarınızı kullanarak kendinize yeni imkanlar sağlayabilecek potansiyeldesiniz. Yalanı , bahaneyi bırakın. Alice Harikalar diyarında masalınıda unutun. Gerçeklerle yüzleşin. Elinizdeki gerçek imkanlarınızla yeni imkanlar inşaa edin. Ve Uygulayın.

 

Esenliklerle.

  1. Kişi kendisine güvendiği sürece hiç bir sorun olmadan başarılı olur düştüğünde de kalkmasını bilerek benim gibi.

Yorum Yapmak İstermisin?