Hostazor ‘ un İsim ve Logosundaki Anlamlar

Hostazor mu Hostgator mu derken insanların çoğu kopyalanmış yada klonlanmış bir isim olduğunu iddia etmişti ama uzun süredir bu tarz bir makale yazmak istesekte vakit sorunu yüzünden yazamadık. Velhasıl kelam Hostazor kelime olarak Hosting ve dinozor kelimelerinden türetilmiş , şanssızlığıyla yok olan bir nesilin yeniden doğuşu olarak lanse edilmeye başlanmış bir yapılandırmaya sahiptir.

Şans diyince zaten aklınıza benim gelmem gerek kötü şansım ile. Hosting ; bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. Dinozor ise milyonlarca yıl önce yaşamış , güçlü devasa , sağlam ve inanılmaz bir canlıdır.  Hosting ve dinozor’un birleşiminden oluşan Hostazor’u canlandırdığımızda önümüzdeki tek engel şartlarımızdı ve biz hergün o şartları lehimize çevirip , bizim küçük kıyametimizden yani göktaşlarından rahatlıkla korunarak sonumuzun dinozorlar gibi olmasını engelledik.

Hostazor olarak takdir ettiğimiz en iyi dinozor türü raptor’lardır. Raptorlar dinozor neslinin en zeki en hızlı en atik ve en sadakatli türü olarak bilinir. Şuraya ufak bi vesikalığını bırakalım ;

the-coming-of-the-raptor1

 

Çok yakışıklı değil mi? 🙂

 

Bir diğer konu; e siz dinozor diyorsunuz ama logonuzda denizatı var?

Evet denizatı var logomuzda. Çünkü denizatı türü kendi kendine yetebilen nadir canlılardan birisidir. Hostazor’da edindiğimiz felsefe ise her işimizde kendimize yetebilmek , firmamızın her ihtiyacını bünyemizde tamamlayarak yeni şeyler üretmek ve yenilik konusunda devrime açık , kendi devrimini üretebilen bir firma olmaktır. Yani bu yüzden logomuzda denizatı kullandık.

Denizatları çevresine maximum uyum sağlayan sorun ve tehlike anlarında hızlı tepkileri ile kendini maximum düzeyde koruyabilen bir varlıktır. Gözleri okadar hızlı hareket ederki çevresine olan uyumunu saniyeler içinde kazanır. Bizim gelişen sektördeki çevre uyumumuzda bu bağlamda eşdeğer ve benzerdir.

İlkleri denediğimiz için bazen hatalar yaptık. Bazen olumsuzluklar yaşattık. Ama sonuç olarak kendi çapımızda ürettiğimiz şeyi stabil hale getirdiğimizde yine ilk olduk. Bu  yüzden hata yapmaktan korkmayın. Çünkü bu dünyaya hata yapmak için , yada yanılmak için geldik. ( Gidip kötülük yapın demiyorum yanlış anlaşılmasın 🙂 )

Etiketler: Etiketler:
  1. Böyle bir bağlantı kurmamıştım. Daha doğrusu aklıma dinazordan başka bir şey gelmedi. Aslında bakacak olursak, Hostazor dendiğinde genellikle sloganınız geliyor akıllara. Peki bu sloganın özelliği nedir? Nereden geliyor.. 🙂

Yorum Yapmak İstermisin?