Mahmut Yum – Kişiselleşmiş Bir IT Blogu

Normal şartlarda blogum yada kişisel projelerimde tanıtım yada reklam yayınlamayan biriyim. Ama bu durum biraz farklı. Mahmut Yum yani kısaca en iyi ekip arkadaşımın kişisel blogunu tanıtma gereği duydum. Çünkü gerçekten kaliteli bir blog tarzı var.

 

Senelerdir yaşamınızda internet bulunuyor… Sınırı gözükmeyen, alemde sınır tanımayan ve dört bir yanı sarmakta olan dünyadaki genel internet. Her vatanda (bazı istisnalar dışında, Kuzey Kore ülkesinde internet erişimi hiç bulunmamakta.) sırayla döşenmiş olan internet kabloları ile her kişiye hizmet sağlanıyor olduğu büyük internet ağı… Bugün her bir kişinin yanında bulunan, dünyanın her tarafını kapsıyor olan bütün ülkeler içerisinde barınan ve dünyanın dört bir yanını, her tarafını çevrelemiş, sarmış olan ve dünya üzerinde kime sorduğunuzda aynı cevabı alacağınız, her insanın adını mutlaka duyduğu, ülkemizdeki ilk yıllarında yeni olduğu için doğaüstü bir teknoloji, çok ilginç bir şey gibi gözüken ve şimdi kişilere normal gelen şey bugün %91 kullanılmakta, neredeyse her evde bulunmakta. Bu makaledeki konu kısa müddette yaygınlaşan bir şey olan internette barınan170 milyonu aşan bir sürü internet blogunun içinden bilişim konuları en baş olmak üzere genel makalelerin olduğu bir blog olarak yayın yapan Mahmut Yum – Kişisel Blog, cPanel, Linux, Centos, vBulletin konularındaki bilişim ile ilgili yazıların yanında havadan sudan konularının yayınlanıyor olduğu bir blogdur. Blog içinde bilişim konuları olan Centos, Linux, vBulettin ve cPanel haricinde yazarın kendi yazılarını yayınladığı “Yazılarım” ve “Her Telden” kategorilerinde bağlayıcı yazıları içinde barındımaktadır.

Söz konusu blogun sürekli bir takipçisi olarak sizin de makaleleri okur iken benim gibi sıkılmayacağınız düşüncesindeyim. Tekrar etmek istiyorum ki blogun içinde okuyucuyu kendine sürükleyici makaleler var. Can sıkıntısı giderebilecek, canınız sıkılınca işe yarar.

Blogun genelini oluşturmakta olan bilişim ile ilgisi olan yazılar haricinde blogcunun kendi düşünceleri blog içindeki “Yazılarım” adındaki kategori içinde eğlenceli biçimde yazı olarak yayınlanıyor.

Üst kısımda belirttiğim gibi bilişimin haricindeki konulara hayattan konuları içinde bulunduruyor olan “Her Telden” kategorisi bunla beraber ekli.

Meraklıları için: Bilişim ile alakalı konular “Linux”, “Webmaster” ve “İp Uçları” kategorileri içinde bulunmaktadır. Bu konular ile alakalı bilgi almak isteyen kişiler blogun solunda bulunan yerden söz konusu kategoriler seçilebilir.

Sözü geçen blogdaki yazılar büyük derecede okuyucuyu kendi tarafına sürükleyen makalelerdir. Bahsi geçen blog yüksek ihtimal ile sizlerin de ilgisini çekecektir. Tabii ki bu bloga girmeye zorlama yoktur lakin bloga bir girip, bakılmasını tavsiye ediyorum. Bu makale bitmeden evvel bloga ulaşabileceğiniz bağlantıyı vereyim. Bloga bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?