Durma, yavaşlama, tam gaz devam!

Uzun süredir bloguma içerik girmediğimi farketmem ile bu satırları yazmaya başlamam aynı vakte denk gelmedi aslında. Zira yaklaşık 3 aydır bugün yarın diyerek ertelediğim yazılardan birtanesini bugün kaleme almak nasip oldu. Peki bu 3 ay içersinde beni bu kadar yoğunlaştıran nelerdi? Metabolizmam artık çalışmayı bir rutin olarak değil de bir ihtiyaç olarak algılamaya başlamıştı. Bilirsiniz Hostazor için 2 yıldır sürekli olarak çalışıyoruz. Bir çok insanla çalışma fırsatı bulduk. Bir çok yeniliğe imza attık. Ama en önemlisi geçirdiğimiz sürede insanların benimle uyumuydu sanki. İnovatif ve futurist bir yaklaşım ile girdiğim hosting sektöründe gelişime ve geleceğe açık olan insanlar arıyordum. Aslında insanlar değil, insan arıyordum. Çünkü bu ülkenin havasından mıdır suyundan mıdır bilmiyorum ama genel olarak “ben maaşımı alır rutinime uyarım arkadaş” görüşü var.

Bizatihi bu görüşün laneti olarak doğan ben ise maaş, para, kariyerden daha fazlasını hedefledim. Bu sektörde yaptığım her iş ile insanları heyecanlandırmak ve onların ilgisini canlı tutmak istedim. Sanırım kısmen başardım. Fakat bu cümlelerde de göreceğiniz gibi ben yetmiyordu. Farklı şeyler lazımdı. Yeni şeyler. Ben a dedikçe b diyen b’yi hesaplayan bir ekip arkadaşı, dost, kardeş lazımdı bana. Aklımda uzun süredir çalışmayı düşündüğüm fakat farklı bir firmada görev yapan bir arkadaşım vardı. Tıpkı benim gibi heyecan yaratmayı ve ilgi çekmeyi seven geleceği hedefleyen birisiydi. Mahmut Yum ile çalışmayı çok istiyordum. Şans bu ya, bir süre sonra Mahmut Yum artık çalıştığı firma ile yollarını ayırmıştı. O ana kadar teklif edemedim etik olmayacağını düşündüm. Serbestt kalınca hemen Come To Hostazor dedim. Geldi ve öyle bir gelişti ki bu daha da güçlendim. Daha da kuvvetlendim. Ekibim de bende artık canavar gibi bir arkadaşa sahiptik. Eksik olan şeyler vardı. Bu başarıyı birlikte yakaladığım insan Mahmut Yum iken neden Hostazor sadece bana ait olmalıydı ki?

Bu düşüncelerden sonra Mahmut Yum ile ortak olmaya karar verip Hostazor çatısı altında emeğimizi, kazancımızı, mutluluğumuzu paylaşmaya başladık. Aslında bir ortak yerine bir aile olmuştuk Hostazor’da. Bu aile ile attığım her adım benim için paha biçilemez bir mutluluk yarattı. Bir gece ansızın kurduğum firma artık daha güçlü, daha inovatif ve daha futurist olmuştu. Mahmut Yum’un fikirleri ile benim fikirlerim çoğu zaman ortak olsada birbirimizin göremediği noktaları görebilme yeteneğimiz bizi biz yapan en büyük etkenlerden birisiydi. Birbirimize kattığımız değerler ile bugün ortaklığımız dünyada eşine az rastlanan bir huzura ve mutluluğa sahip. Çoğu firmada ortak olmak çıkar çatışmaları vs gibi sorunlarla anılsada bizim için bu tarz sorunlar yoktu. Çıkarlarımız sadece HOSTAZOR’un daha iyi yerlere gelmesi ile ilgiliydi. Hayallerimiz ve ortak çıkarlarımız sayesinde asla karşı karşıya gelmedik.

 

Hostazor bugün bu güce ulaştıysa, Mahmut Yum’un emeği, fikirleri ve bana sağladığı motivasyonun sayesinde ulaşmıştır. En güzeli de beni nasıl motive edebileceğini bilen bir dost ile ortak olmaktı aslında. Herşey için teşekkür ederim dostum. Seninle birlikte keşfedeceğimiz ufuklar bizi bekliyor. Hostazor çatısı altında nice yıllara. 🙂

Etiketler: Etiketler:

Yorum Yapmak İstermisin?