"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ben Demiyorum, Stanford Üniversitesi Diyor.

Geçtiğimiz günlerde bir araştırma okudum. Stanford Üniversitesinden bir kaç araştırmacı evden çalışma konusunda analizler yapmış ve sonuç olarak dünyanın en akıllı yönetim stratejisinin evden çalışma yöntemi olduğunu belirlemişler. Aslında günümüz dünyasında trafik,mevsim koşulları ve benzeri bir çok şey hesaba katıldığında en mantıklı çalışma şekli uygun olan sektörler için en mantıklı yöntem derdim ben hep. Ama bunu artık Stanford Üniversitesi diyor.

Evden çalışma sisteminin en büyük artısı zaman kaybı olmadan herhangi bir dış etkene maruz kalmadan rahatça odaklanılması gereken şeye odaklanabiliyorsunuz. Özellikle kalabalık şehirlerde yaşanan trafik ve benzeri stres kaynağı sorunlar yüzünden çalışanların yeterli içsel huzur ile görev alabildiğini düşünmüyordum zaten. İnsanların evden çalışması ve boş yere yolda geçirdiği zamanı kendilerine ayırması ayrı bir içsel huzur sağlıyor. Özellikle de mevsim şartları düşünüldüğünde yolda geçen sürede maruz kalınan etkenler, hastalanma ve benzeri durumların toplu taşıma ve benzeri alanlarda daha fazla artması gibi seçenekler düşünülürse evden çalışma düzeninin gerek içsel huzur gerekse performans için ne kadar etkili bir etken olduğu görülebilir.

Hostazor yaklaşık 2 yıldır tüm personeli ile uzaktan çalışma disiplini sayesinde daha etkin daha profesyonel işler çıkarıyor. Üstelik bu tarz sistemlerde kaybettiğiniz ek yol ücreti yemek ücreti vs gibi ücretleri de performans desteklemek amacı ile ekibinize ayırabilir ve hediyeler alabilirsiniz. Böyle güzel bir de yanı var.

Diyeceğim o ki bazı kategorilerde çalışan şirketler için evden ve uzaktan çalışma prensibi gün geçtikçe yaygınlaşıyor ve performans olarak da çok etkili çözümler üretiyor. Uzaktan çalışma yasal olarak da 2016’da artık tanınan bir sistem. Yani herhangi bir sakıncası yok. Kanıtlanmış yöntemler ile başarıya ulaşmak için yeniliğe açık olun.

İlk Yorumu Siz Yapın

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir